Domki ogrodowe dla dzieci - drewniane czy plastikowe?

Zabawa na świeżym powietrzu to rodzaj aktywności, którą uwielbiają dzieci w różnym wieku, zarówno maluchy, jak i te w wieku przedszkolnym i szkolnym. Domki ogrodowe pomogą stworzyć mogą im komfortową przestrzeń do spędzania wolnego czasu w zasięgu wzroku rodziców. Bogata i mocno zróżnicowana oferta domków ogrodowych dostępnych na rynku stawia przed dorosłymi jednak kluczowe pytanie, na które trzeba odpowiedzieć przed dokonaniem zakupu - jaki domek dla dziecka wybrać?

Domki drewniane czy plastikowe?

Domki dla dzieci mogą być wykonane z plastiku lub z drewna. Te pierwsze z reguły są dość tanie, ale niestety - mniej trwałe. Plastikowe place zabaw wytrzymują maksymalnie 3 sezony, a ich estetyka… No cóż, pozostawia wiele do życzenia. Domki te są małe, w krzykliwych kolorach i z uwagi na rodzaj wykorzystanego do konstrukcji tworzywa - nadają się dla małych i lekkich użytkowników. Modele wykonane z drewna są zdecydowanie bardziej trwałe - dobrze zaimpregnowane mogą służyć przez wiele lat. Odpowiedź, które tworzywo wybrać, nasuwa się więc sama.Domek drewniany dla dzieci

Zalety drewnianych placów zabaw

Drewniane konstrukcje są stabilne i wytrzymałe. Dodatkowo, ze względu na rodzaj użytego do budowy tworzywa, można dowolnie zmieniać ich kolor w zależności od indywidualnych upodobań każdego malucha. Są większe, korzystać z nich mogą więc dzieci w różnym wieku, co sprawia, że pozornie duża inwestycja szybko się zwraca. Przestrzeń drewnianych domków pozwala na umieszczenie wewnątrz dodatkowych sprzętów i wymieniania ich w zależności od rodzaju zabawy czy wieku dziecka - krzesełek, stołów, półek z książkami, piłek do gry czy miękkich dywaników. Domki ogrodowe wykonane z drewna są ładne, rozwijają więc poczucie estetyki już od najmłodszych lat. Dodatkowo, co jest atutem również dla rodziców - nie szpecą przydomowej przestrzeni, a ich kolor współgrać może z elewacją budynku czy innych elementów, znajdujących się w ogrodzie.

 

Plac zabaw to świetny pomysł na kreatywną zabawę!

Zabawa na drewnianym placu zabaw dla dzieci rozwija kreatywność, pozwala bowiem na zabawę na wiele sposobów. Domek to baza, schronienie, do którego dorośli nie mają wstępu. Ta prywatna przestrzeń umożliwia dziecku stworzenie własnego świata gier i zabaw - ze względu jednak na umieszczenie obiektu w ogrodzie - zawsze pod czujnym okiem rodziców. Większe, drewniane modele domków umożliwiają kreatywną zabawę wielu dzieciom jednocześnie. Ich konstrukcja jest trwała i stabilna, ryzyko przewrócenia się jej lub uszkodzenia pod wpływem ciężaru przebywających tam osób właściwie nie istnieje.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo

Domek dla dzieciDecydując się na drewniany domek dla swojej pociechy, warto wybrać model od specjalizującej się w temacie profesjonalnej firmy. Zakup będzie gwarancją jakości konstrukcji, jej stabilności, a co za tym idzie - bezpieczeństwa użytkowania. Producent domków drewnianych Dżepetto oferuje nie tylko trwałe i wykonane z najwyższej jakości drewna iglastego drewniane domki dla dzieci, ale i ich montaż na terenie całej Polski. Usługa jest w pełni kompleksowa, a różnorodność dostępnych modeli pozwala na wybór takiego, który w 100% spełni oczekiwania małego użytkownika - zarówno pod względem kształtu, koloru, jak i dodatkowych elementów czy wyposażenia.

 

Zaprojektuj domek dla swojego dziecka!

Dżepetto to domki zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Stanowią narzędzie do zabawy, nie podają gotowych rozwiązań. Ich tematyka określona przez nazwy - Wieża, Dżungla, Bajka, Szeryf, Piłkarz, Księżniczka, Królowa czy Naukowiec pobudza dziecięce umysły i sprawia, że  maluchy stają się bardziej kreatywne. Bogata oferta domków drewnianych z motywem przewodnim dopasowanym do tematów, które interesują małych odkrywców świata, to możliwość stworzenia prywatnej przestrzeni, tak potrzebnej dla prawidłowego rozwoju.

Zainteresował Cię temat drewnianych domków do ogrodu? Sprawdź nasze propozycje!